+90 533 062 9994 :قسمت بازرگانی

سعید کریمیان (Saeed Karimian)

سعید کریمیان در سال 1351 خورشیدی در شهر تهران چشم به جهان گشود. تا سال 1379 درایران سکونت داشت سپس به لندن نقل مکان کرد. سعید کریمیان درادامه ی تجارت های متعدد خود و برای تبلیغ این تجارت ها تصمیم به راه اندازی شبکه ی تلویزیونی گرفت. در ژانویه سال 2007 شبکه ی جم را تاسیس کرد. کار این شبکه از دفتر لندن آغاز و در دفاتر دبی و مالزی ادامه یافت. این گروه تلویزیونی در سال 2012 موفق به تاسیس 10 شبکه گردید. اکنون گروه تلویزیونی جم دارای دفاتر متعدد در کشورهای مختلف و 40 شبکه ی تخصصی و سرگرمی می باشد. گروه تلویزیونی جم برای اولین بار شبکه هایی فارسی زبان با کیفیت HD راه اندازی کرد. برای اولین بار مسابقات ورزشی المپیک را بصورت زنده پخش کرد؛ برای اولین بار در تاریخ رسانه های فارسی زبان افراد با سنین مختلف شبکه ها و برنامه های مخصوص به خود داشتند و به آموزش و ایجاد سرگرمی بصورت توامان پرداخته شده بود در سال 2015 این گروه تلویزیونی تولید فیلم و سریال به زبان فارسی را آغاز کرد و بیش از 40 فیلم سینمایی و 10 سریال تولید نمود.

گروه تلویزیونی جم در میپ کام 2016 فرانسه به معرفی و عرضه ی آثار تولیدی خود پرداخت. گروه تلویریونی جم در سال 2018-2017 در مسیرموفقیت خود مفتخر به حضورو کسب جوایز متعدد بین المللی برای فیلم "رویای آناتولی" به تهیه کنندگی سعید کریمیان و به کارگردانی محمد راوندی در فستیوال های جهانی گردید که از آن می توان به حضور در فستیوال بین المللی فیلم سازان جهانی سینما لندن (International Filmmaker Festival of World Cinema London) فستیوال بین المللی فیلم نویدا هند (Noida International Film Festival) فستیوال بین المللی فیلم هالیوود آمریکا (Hollywood International Moving Pictures Film Festival) فستیوال بین المللی فیلم Voce Spettacolo ایتالیا (Voce Spettacolo Film Festival).

نامزدی در رشته های :
یهترین فیلم خارجی از فستیوال بین المللی فیلمسازان جهانی سینما لندن
بهترین کارگردانی فیلم خارجی از فستیوال بین المللی فیلمسازان جهانی سینما لندن
استعداد های جدید فیلمسازی از فستیوال بین المللی فیلمسازان جهانی سینما لندن
جایزه ویژه هیت داوران از فستیوال بین المللی فیلم نوبدا هند
جایزه بهترین فیلم در همه ژانرها از فستیوال بین المللی فیلم هالیوود آمریکا

برنده جایزه در :
یهترین فیلم خارجی از فستیوال بین المللی فیلمسازان جهانی سینما لندن
جایزه ویژه هیت داوران از فستیوال بین المللی فیلم نوبدا هند
جایزه بهترین فیلم در همه ژانرها از فستیوال بین المللی فیلم هالیوود آمریکا

او در ژانویه 2013 در فیسبوک رسمی اش نوشت : او و خانواده اش هیچگاه عضو هیچ گروه سیاسی نبوده اند و نخواهند بود. او هدف از این شایعه پراکنی ها را تنها تخریب وجهه ی شبکه ی تلویزیونی موفق خود دانست. سعید کریمیان در شامگاه 9 اردیبهشت ماه 1396 براثر یک حمله ی تروریستی در استانبول ترکیه کشته شد.